• Tanzánia- divoké srdce Afriky

• Naši žiaci mali možnosť absolvovať ďalšiu zo sérií vzdelávacieho programu Svet okolo nás.

Virtuálne sa  preniesli  do rozľahlej a nádhernej divočiny, do divokého srdca Afriky do Tanzánie, ktorá je jednou z najromantickejších a súčasne najpriateľskejších krajín na čiernom kontinente. Mali možnosť vidieť najkrajšie národne parky, slony, elegantné žirafy, tisíce pakoňov a kráľa zvieracej ríše, leva, či  šimpanzy.

Pod najvyššou horou Afriky poodhalili  tajomstvo Veľkej priekopovej prepadliny, preskúmali  jazero Tanganika. Autori projektu, ktorí sa ho sami osobne zúčastnili rozprávali ako v súčasnosti žijú Masajovia, ktorí boli obávanými bojovníkmi a tiež o stretnutí s najstaršími obyvateľmi krajiny, potomkami lovcov a zberačov, s ľuďmi z kmeňa Hadza.

Monika Strýčková

• Biela pastelka

• Zbierka na pomoc nevidiacim a slabozrakých mala i tento rok úspech. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli.

• Zoznam krúžkov

• Vážení rodičia vzdelávacími poukazmi môžete podporiť tieto krúžky:

Športový krúžok - Ing. R. Šplháková - streda 13:15 - 15:15

Hasičský krúžok -  p. Tomaščin - piatok 15:00 - 17:00

Folklórny krúžok  Svrčinka - Mgr. A. Kullová  - utorok 14:30 - 16:30

• VŠESTRANNÁ POHYBOVÁ PRÍPRAVA

• Vážení rodičia.

Pre viacero otázok upresňujeme niektoré fakty o novom projekte na našej škole. VŠESTRANNÁ POHYBOVÁ PRÍPRAVA buduje silu, kondíciu, koordináciu, držanie tela, mentálne zdravie a ďalšie dôležité benefity spojené s riadenou a pravidelnou pohybovou činnosťou. Projekt je pre deti prvého a druhého stupňa našej základnej školy.

Oficiálny termín prihlasovania sa je do 13. septembra 2023.

Miestom konania telocvičňa ZŠ Svrčinovec.

Termín a čas: Pondelok alebo štvrtok od 13.30 h do 15.00 h. Informácie o cene, filozofií a ďalšie nájdete na www.vsestranna.sk alebo volajte 0951 358 572 – Mgr. Tomáš Urbaník.

Otvorenie krúžku záleží na počte prihlásených.

• DODATOČNÝ ZÁPIS DO SZUŠ

• SZUŠ Svrčinovec oznamuje, že sa bude konať zápis nových žiakov do hudobného, výtvarného, tanečného, divadelného a multimediálneho odboru na šk. rok 2023/2024.

Viac info na plagáte.

Tešíme sa na Vás