• Recyklohry

Cesta mobilu

bol názov novej kreatívnej a geografickej úlohy s rovesníckym vyučovaním v rámci projektu Recyklohry.

Zamysleli ste sa, čo predchádza našej radosti z nového mobilu? Proces výroby mobilného telefónu je škodlivý pre životné prostredie, na jeho výrobu sa spotrebuje veľké množstvo energie. Vedeli ste, že sa musí vyťažiť veľké množstvo nerastov a minerálov, ktoré mobil obsahuje? Jednému z takýchto nerastov – koltanu sa hovorí aj krvavý nerast.

• Hodina s včelárom

Hodinu biológie žiakov 6. ročníka spestrila prednáška so včelárom o živote včiel v úli, vývoji včiel a najmä význam včiel pre ľudí. Včelár priniesol na ukážku aj pomôcky, ktoré pri svojej práci používa. Žiaci mali možnosť ochutnať aj domáci horský med.

Všetkým sa netradičná hodina páčila.

• Oznam - O2 Športová akadémia Mateja Tótha

Naša základná škola je zapojená do celoslovenskej súťaže, v ktorej má šancu získať O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na svojej pôde, a to na jeden školský rok zadarmo.

Preto vás vyzývam, urobte dobrú vec a hlasujte za našu školu na stránke www.akademia.o2.sk. Čím viac sa nás zapojí a čím viac hlasov získame, tým väčšiu šancu má naša základná škola. V mene žiakov našej školy vám ďakujem.

• Týždeň zdravej výživy 2021

Týždeň od 11. do 15. októbra 2021 bude na našej škole venovaný zdraviu, zvýšeniu konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov, ovocia a zeleniny. Prebehne Týždeň zdravej výživy. V tomto neľahkom období, ktoré nás nechce opustiť, je zdravie prvoradé. Ovocie a zelenina je teraz v našom jedálničku na prvom mieste.

• Oznam

V mesiaci október bude v Základnej škole vo Svrčinovci v spolupráci s OZ Pre krajšie Kysuce prebiehať zber starých mobilných telefónov. Počas školského roka bude taktiež prebiehať i zber použitých batérií, malých elektrospotrebičov a použitého kuchynského oleja. Ďakujeme, že vám to nie je jedno a pomáhate tak zlepšiť životný priestor nás všetkých.

• Európsky (týž)deň jazykov

26. september každoročne prislúcha dňu jazykov. Žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka sa teda počas minulého týždňa (27.9. - 1.10.) v rámci vyučovania anglického a nemeckého jazyka pustili do vytárania projektov. Pri výrobe projektov sa oboznamovali s prírodou a kultúrou Nemecka, Rakúska, Veľkej Británie, Ameriky či Kanady. Spoznávali známe osobnosti, zvyky, sviatky, typické jedlá, pamätihodnosti a mnoho ďalšieho. Projekty sa im pekne vydarili, veď posúďte sami.

• Rozvrh

Pozrite si alebo vytlačte Váš aktuálny rozvrh. Rozvrh bol naposledy publikovaný: 15. 4. 2024
        • Suplovanie

Pozrite si suplovanie a iné každodenné zmeny v rozvrhu. Posledné suplovanie bolo vypublikované: 9. 5. 2024
        • Používateľské kontá

Je možné, že niektoré časti stránky uvidíte len po prihlásení. Ak ste Vaše heslo zabudli, prosím použite odkaz “Neviem prihlasovacie meno alebo heslo” a zadajte Váš email. Ak ste heslo zo školy ešte nedostali, prosím počkajte, kým škola systém rozbehne.

Sobota 11. 5. 2024